Kui üleeelmisel aastal jäi kõige esimene talispordipäev lumepuudusel ära ning alles eelmisel aastal sai toimuda I vastla- ja talispordipäev Kolgakülas (loe ka http://www.idaharjuinvayhing.ee/vanaHTML/failid/vastlapaev_09.pdf, siis selle aasta lumerohkus ei üllata kedagi ning olime juba ammu kindlad, et II vastla- ja talispordipäev Kolgakülas puuetega inimestele ja meie sõpradele toimub igal juhul ning miski selle toimumist ei saa takistada.
Kes ütleb, et talisporti puuetega inimestele pole, see eksib! Kolgakülla kogunes 27.02.2010 teist aastat järjest üle 50 rõõmsameelse talisporti armastava inimese (eelmisel aastal 54, sel aastal koguni 87!). Kui liikumispuudega inimesel on lumes sumbata väga tüütu ja paha ning ta väldib seda enamasti niipalju kui saab (eriti ratastoolikasutajad), siis neil, kel jalad terved ning liikumine kergem, said mõõtu võtta kelguga mäest alla liulaskmises ning hakkajamad ka suusarajal.
Sel aastal olid lisaks meie Ida-Harjumaa Invaühingu liikmetele külas inimesed Valga Liikumispuudega Inimeste Seltsist ning Lääne-Harjumaa Invaühingust, samuti kaasasime Loksa linnast inimesed, kes veel ei kuulu ühtegi ühingusse.
Kelgutamisest võttis osa rekordarv inimesi – nime kirja panid ning üksteisega võistlesid 35 inimest, enamasti Keilast ning Valgast. Kõige pikema liu sõitis sel aastal Argo Allese Külmaallika külast, kõige enam esikohti kogunes aga Keila noormehele Sergeile, kes võitiski seega kelgutamisvõistluse. Teiseks tuli Agnes Mõttus Valgast, kolmandaks aga Kerk Pruul Loksa linnast.
Suusatamisvõistlusest võttis osa 5 meest ning 5 naist, enamasti kõik Ida-Harjumaa Invaühingust, lisaks üks vapper neiu Loksa linnast. 1,8 km pikkusel rajal soleeris teistest meestest eespool Aivo Jõesaar 6,16 minutiga, teiseks tuli Egert Jõesaar 7,12 minutiga, kolmas koht Mihkel Ustavile 11,02 minutiga.
Naistest võitis samal distantsil Lea Jõesaar 9,25 minutiga Inge Allese (10,55 min) ning Karina Öösalu (11,24 min) ees.
Samaaegselt kelgutamise ja suusatamisega toimus hobusõit nii ree kui saaniga Paunapõllu ratsatalu suksude Ermi ja Elluga nende perenaise Kaili Allmägi eestvedamisel. Ohutus ikka eelkõige ning seetõttu traavijooksmist sel aastal polnud. Küll aga said kõik soovijad sõita nii mitu tiiru kui hing ihaldas. Seda ka tehti mõnuga!
Kel aga lumest küll sai ning varbad külmetama hakkasid, sai minna sisse saunamõnusid nautima või siis ka hernesuppi ja vastlakukleid sööma. Hea, et viimasel päeval enne taliüritust tellisime Hirvelist teise supikanistri veel ning Rutt keetis hernestest-kruupidest-porganditest-suitsukontidest 30 liitrit suppi, mis söödi ka päeva lõpuks tilgatumaks otsa! Hea, et tellisime vastlakukleid juurde – 150 kuklit kadus kui imeväel!
Kõige lõpuks, kui ka kõhud täis ning ihu soovijatel saunas kuumaks aetud, toimus Endli eestvedamisel mälumäng, kus nipiga ja nipita küsimustele vastas 6 võistkonda. Kaasaelamist ning hasarti kui palju!
Päeva lõpetas autasustamine, kui Ida-Harjumaa Invaühingu logokleepsuga tassi või taldriku said kõikide alade võitjad. Igale külalisvõistkonnale samuti IHIÜ logokleepsuga taldrik.
Päevaga jäädi väga rahule ning oldi rõõmsad taaskohtumise, sportlike võistluste ning hobuste ja saanisõidu üle!
Suured tänusõnad tahan öelda tublile meeskonnale (tähestiku järjekorras):
Aivo – talispordipäeva korraldamise idee ja teostus, radade lahtilükkamine, sauna kütmine, suusavõistluse korraldamine;
Anne – tee keetmine ja supi jagamine, pärastine koristamine;
Eha näpu otsas tilpnes terve ürituse toimumise aja Kaiakene, nii et ema Anne sai vabalt toimetada;
Imbi – päevapiltnik, kes püüdis kõik vahvad hetked aparaati ning saame meenutada toredat üritust, vaadates fotoalbumit; lisaks suhtles Loksal elavate vene keelt kõneleva rahvaga, keda siiski kahjuks kaasata ei õnnestunud;
Kaie – meditsiinipersonal ning usinate lõbustaja;
Kaili talli hobused tegid meile vahvat vastlasõitu;
Olev oma bussiga on alati valmis meie rahvast transportima sinna, kus midagi põnevat toimub;
Raul – kogu päeva juhtimine, kelgutamisvõistluse organiseerimine, ava- ja lõpusõnad, transport;
Rutt – maitsva supi valmistaja.
Pilte vaata meie kodukalt http://www.idaharjuinvayhing.ee/index.php?link=79
Kohtumiseni III vastla- ja talispordipäeval Kolgakülas 2011. aastal!