Tänavu toimus järjekorras juba 14. maakondlik puuetega inimeste kevadine tervise- ja spordipäev 27. märtsil Keila Tervisekeskuses. Korraldajana tuntud Harjumaa PIN ootan tänavu küll suuremat osalejate arvu, kuid päev oli õnnestunud ka paarisaja puudega inimesega Harjumaalt.
Tervise- ja spordipäevad on maakonnas juba oodatud ja rutiinsed üritused, mis toimuvad kevaditi ja suviti – ajal, mil inimesed on aktiivseimad.
Keila Tervisekeskuses oli puudega inimestel võimalus kasutada pallimänguks ja tervisevõimlemiseks spordisaali, usinamatel tasus minna jõusaali, kus teda ootas instruktor oma nõusannete ja järelevalvega. Peamiseks hitiks igal astal on kujunenud ikkagi ujula kasutamise võimalus, seal toimuv vesiaeroobika trenn ning atraktsioonid vees väiksematele osalejatele.
Tervise poole pealt olid nõu andmas Eesti Diabeediliidust Ulvi koos abilisega, kes mõõtsid veresuhkrut, vererõhku ning kehamassiindeksit koos rasvaprotsendiga. Inimesed said nõu oma tervise kohta ning edasisi soovitusi pöördumiste osas.
Päeva lõpetas lõunasöök ning loomulikult autasud sponsorite poolt. Suurima osavõtjate arvuga 2 parimat ühingut said aga erilise autasu.
Harjumaa PIN tänab ürituse läbiviimisel Keila Tervisekeskust ning sealset meeldivat personali; samuti Eesti Diabeediliitu ning peasponsorit As Kalev Chocolate Factory`t.