Oxforell OÜ ja Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu pressiteade
09.06.2010
Kose vallas valmib puuetega inimestele mõeldud kalapüügiplatvorm
Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit ja Oxforell Puhkekeskus avavad Harjumaal Kose vallas ainulaadse kalapüügiplatvormi Eestis, mis on mõeldud puuetega inimestele. Platvorm võimaldab mugavat ligipääsu liikumispuudega inimestele ning annab võrdväärse võimaluse veeta aktiivselt vaba aega ja ise forelli püüda. Ratastoolikasutajatele on tagatud liikumisvabadus kogu territooriumil – kõnniteed on kaetud uunikividega ja valminud on ka invatualett.
Spetsiaalne kalapüügiplatvorm, kaldteed ning mugavad kõnniteed on loomulikult mõeldud kõigile, kel liikumisega raskusi, sealhulgas ka vanematele, kes külastavad puhkekeskust väikelaste ja lapsevankritega.
Puuetega inimeste kalapüügiplatvormi ehituseks saadi toetust Eesti maaelu arengukava meetmest 3.1 “Majandustegevuse mitmekesistamine maapiirkonnas”.
17. juunil kell 15.00 toimub platvormi pidulik avamine.
Avamisel osaleb presidendiproua Evelin Ilves, kes on tervislike eluviiside propageerijana eestlastele suureks eeskujuks. Avamisele on palutud põllumajandusminister, sotsiaalminister, Kose vallavanem, samuti rehabilitatsiooni, taastusravi ning liikumispuudega inimesi esindavate asutuste ja organisatsioonide esindajad.
Planeeritav sündmus kestab kokku 2 tundi.
Oxforell Puhkekeskus on kiiresti arenev pereettevõte ning tegutseb aastast 2002. Oxforell Puhkekesus asub Pirita jõe ürgorus Kose-Uuemõisas (Tallinnast 38 km Tartu poole).
Lisainfo:
Gerle Oks
Oxforell Puhkekeskuse perenaine
Oxforell OÜ
565 00026
info@oxforell.ee
Auli Lõoke
Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuht
5293144
elil@elil.ee