30. detsembril 2024 toimub Estonia teatrimajas Harjumaa ball, kus Eesti Kultuurkapitali juhataja Margus Allikmaa annab üle Harjumaa Kultuuripärli tiitli Kalle Ermile ja Harjumaa elutööpreemia Rein Suppile.

Kalle Erm – Viimsi Muusikaliteatri eestvedaja

Harjumaa Kultuuripärli auhinna saab Kalle Erm Viimsi Muusikaliteatri loomise ja juhtimise eest. Kalle Erm on Viimsi Huvikeskuse tehnika- ja korraldusjuht, Viimsi Muusikaliteatri asutaja, Huvikeskuse Noortekapelli juhendaja ning Harjumaa Kultuurikorraldajate Liidu liige. Tema panus Viimsi kultuurielu arendamisse on olnud märkimisväärne ja inspireeriv.

Kalle Erm kirjeldab oma pikaajalist pühendumist kultuurivaldkonnale järgmiselt: „Ühest vastust ei ole, see on mingisugune erinevate aspektide kogum. Üks on see, et kultuurivaldkonnas töötamine aitab mul tegeleda, ja mõneti ka edukalt, enda hobidega: rahvamuusikaga, teatrialase tegevusega ja kultuurikorraldusega laiemalt!“

Rein Suppi – pühendunud spordi edendaja ja kogukonnategelane

Harjumaa elutööpreemia pälvib Rein Suppi, kelle pikaajaline tegevus Harjumaa Spordiliidus ja kogukonna arendamisel on mõjutanud paljusid. Ta on olnud aktiivne liige mitmes organisatsioonis, sealhulgas Eesti Puuetega Inimeste Kojas ja Harjumaa Puuetega Inimeste Nõukojas. Rein Suppi algatusel korraldatud Harjumaa puuetega inimeste tervise- ja spordipäevad on toonud kogukonna kokku ning loonud puuetega inimestele võrdsed võimalused osalemiseks ühiskonnaelus. Lisaks on ta aktiivselt osalenud Harjumaa Omavalitsuste Liidu kultuuri- ja spordikomisjoni ning Harju Maavalitsuse kultuuri- ja spordiosakonna töös. Ta on aidanud korraldada Harju maakonna laulu- ja tantsupidusid ning panustanud Harjumaa arengustrateegia kujundamisse. Rein Suppi tööd iseloomustavad järjepidevus ja pühendumine, mis on viinud pikaajaliste ja jätkusuutlike lahendusteni nii spordi kui ka kultuuri valdkonnas.

Eesti Kultuurkapitali maakondlikud preemiad

Eesti Kultuurkapital annab maakondlikku kultuuripreemiat „Kultuuripärl“ välja alates 2006. aastast, kuid Harjumaal ulatuvad preemia traditsioonid juba aastasse 2003. Preemia eesmärk on tunnustada ja innustada kõrgvormis kunstide, rahvakultuuri, kehakultuuri ning spordivaldkonnas tegutsevaid inimesi. Igas maakonnas antakse igal aastal välja üks Kultuuripärli preemia. Lisaks Kultuuripärli preemiale antakse igal aastal tunnustuseks pikaajalise tegevuse ja maakonna arengusse panustamise eest välja ka elutööpreemia ning aastapreemiad.